• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Danish English French German Greek Italian Russian Spanish

Nie ma Cię na grafiku, ale jesteś w pracy,odnotowujesz czynności, CZY ROBISZ TO ZGODNIE z PRAWEM? (2)

Oczywiście przedstawiona w opisie sytuacja jest całkowicie niezgodna z przepisami prawa pracy (art. 128 § 1 k.p.).

Czas pracy jest to czas w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy. Czas pracy musi być ewidencjonowany przez pracodawcę – art. 149 kodeksu pracy. Ewidencja musi być udostępniana pracownikowi. Ponadto pracownik na co najmniej jeden tydzień przed rozpoczęciem pracy powinien otrzymać rozkład czasu pracy na co najmniej 1 miesiąc (art. 129 § 3 k.p.).

Czytaj więcej...

 

OZZiP 2000 - 2005


ozzip 2000 - 2005

 

OZZiP 2006 - 2012

 

ozzip 2006 - 2012

 

KONTAKT

OZZPiP-logoBIURO ZARZĄDU KRAJOWEGO OZZPIP
ul. Podwale 11 lok. 311, 00 - 252 Warszawa
tel. 022 504-42-67 /  022 504-42-69
Księgowość tel. 022 504-42-71
fax. 022 504-42-54

gatta